Modele wykonane w technologii 3D

Modele wykonane w technologii 3D

Różnego rodzaju targi i wystawy stały się elementem naszego życia. Coraz częściej bierzemy w nich udział aby zapoznać się z ofertami różnego rodzaju producentów. Jest to wygodna forma prezentowania ofert wielu wystawców w jednym miejscu i czasie. W większych miastach takie wystawy to już chleb powszedni. Praktycznie co weekend można się wybrać na jakieś targi aby móc znaleźć dla siebie odpowiedni produkt. Dla zabieganych klientów jest to świetna forma przedstawienia swojej oferty. Coraz więcej produktów jest oferowanych podczas tej formy prezentacji. I coraz więcej produktów jest przedstawianych za pomocą modeli wykonanych w technologii 3D, aby przybliżyć potencjalnym klientom wygląd produktu, którym sa zainteresowani.

Targi mieszkaniowe

Na targach mieszkaniowych wystawia się bardzo dużo deweloperów, którym zależy na tym aby pozyskać jak największą liczbę klientów. Przygotowują oni specjalne promocje dla uczestników targów, aby prześcignąć konkurencję. Wielu z nich próbuje w szczególny sposób zainteresować klientów, i zamiast papierowego rzutu mieszkania idą o krok dalej i przedstawiają jego rozkład w formie trójwymiarowej. Wykorzystując technologię 3D tworzą gotowe projekty mieszkań, uwzględniając wyposażenie, dzięki czemu klient może sobie wyobrazić jak będzie żył w danym miejscu lub jak będzie ono mogło wyglądać po wstawieniu mebli i pokolorowaniu ścian. Trzeba przyznać, że jest to o wiele bardziej atrakcyjne niż czarno biała kartka z prostokątami i kwadratami symbolizującymi meble. Znacznie ciekawiej można przedstawić przykładową aranżację danego wnętrza, a jeśli coś jest ciekawsze o wiele łatwiej się to sprzedaje. Wielu deweloperów korzysta także z technologii druku 3D w celu zobrazowania całego osiedla, na którym będzie położone dane mieszkanie. W dzisiejszych czasach druk 3D staje się coraz popularniejszy. Klientowi o wiele przyjemniej jest sobie wyobrazić siebie wśród zieleni otaczającej dane budynki. Co więcej daje wyobrażenie o przestrzeni pozostawionej na rekreację a także o miejscach parkingowych a także proporcji całego budynku w stosunku do opisanych wyżej rzeczy. Ta nowinka technologiczna znacznie ułatwiła sprzedaż mieszkań, gdyż klienci nie kupują już zupełnie kota w worku, a mają wyobrażenie o tym na co zostanie przeznaczony ich majątek.

człowieczek

Targi samochodowe

Chociaż w wielu przypadkach takie targi opierają się na prezentacji modeli koncepcyjnych lub już tych oferowanych w sprzedaży, to istnieją jeszcze projekty, które nie zostały zrealizowane w żaden sposób a mimo wszystko producenci chcą się nimi pochwalić. Wtedy, zamiast uruchamiać całą linię produkcyjną w celu stworzenia jednego modelu pokazowego o wiele łatwiej jest stworzyć projekt w formie 3D i wydrukować go za pomocą specjalistycznej drukarki. Jest to o wiele prostsze rozwiązanie i o pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Prototyp danego pojazdu pokazywany na targach i tak nie musi jeździć więc nie ma różnicy w jakiej formie zostanie on zaprezentowany. Jak widać technologia druku 3D znajduje coraz większe zastosowanie.


Nasza redakcja poleca:
- Comparic